Czarnogóra last minute  |  Budwa  |  Ulcinj  |  Bar  |  Zatoka Kotorska  |  Czarnogóra samolotem

"Magiczna Czarnogóra"
wycieczka pobytowo-objazdowa 2016


Czy ktoś z nas choć raz nie marzył o połączeniu beztroskiego wypoczynku nad lazurowym morzem ze zwiedzaniem najciekawszych zakątków jeszcze nie odkrytej Czarnogóry?
Marzenia te mogą się ziścić w czasie wycieczki po „Magicznej Czarnogórze".

Naturalne piękno śródziemnomorskiej przyrody połączone z zabytkową architekturą, otwartością i uśmiechem mieszkańców, tworzy magiczną atmosferę i sprawia, że Czarnogóra jest idealnym miejscem zarówno do wypoczynku, jak i zwiedzania. Słoneczne wybrzeże współgra z zielonymi górskimi zboczami, a piaszczyste i żwirowe plaże obmywane lazurowymi wodami Morza Adriatyckiego przeplatają się z zabytkowymi miastami i rybackimi wioskami.

W głębi lądu znajdują się liczne jeziora i głębokie kaniony rzek przecinające wysokie pasma Gór Dynarskich. Najatrakcyjniejsze obszary zostały objęte ochroną w postaci licznych rezerwatów i parków narodowych.


Budwa

--------------------------------------------------

najbardziej rozpoznawalne i turystyczne miasto na czarnogórskim wybrzeżu, bardzo atrakcyjne wizualnie, podobnie jak okolica nad którą góruje imponujący klif. Budwę można ją opisać jako średniowieczne miasto z licznymi zabytkami szczelnie otoczonymi murami obronnymi wraz z cytadelą od strony morza. Budwa jest najstarszym zurbanizowanym miejscem na wybrzeżu Adriatyckim. 5 km od starówki znajduje się popularny kurort wypoczynkowy Rafailovici, cechujący się naturalnym wybrzeżem, a piaszczysta plaża Becici swego czasu uznana była za najładniejszą naturalną plażę w Europie.


Wyspa św. Mikołaja

--------------------------------------------------

wysepka położona niedaleko Budwy, przez jej mieszkańców nazywana Hawajami z letnią restauracją i pięknymi widokami na miasto, Riwierę Budwańską i wzgórza je otaczające. Na wyspę kursują stateczki z miejskiego portu.


Zatoka Kotorska (Boka Kotorska)

--------------------------------------------------

największa adriatycka zatoka głęboko wcinająca się w głąb masywu górskiego, tworząc jedno z najbardziej malowniczych i czarującuch miejsc w basenie Morza Śródziemnego. Nazwa "boka" pochodzi z włoskiego słowa bocca oznaczającego usta, bowiem z lotu ptaka zatoka przypomina usta. Brzegi zatoki są porosłe bujną śródziemnomorską roślinnością.
O unikalności tego miejsca świadczy fakt, że zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO: otoczona jest z trzech stron zielonymi górami, które stromo schodzą wprost do Adriatyku, jest jedynym „fiordem” na południu Europy i należy do najpiękniejszych zatok na świecie. Dopełnieniem malowniczej scenerii jest położone na zboczu średniowieczne miasteczko Kotor, w którym plątanina kamiennych uliczek i placów stwarza niepowtarzalny, średniowieczny klimat


Cetinje

--------------------------------------------------

do I wojny światowej było stolicą Czarnogóry. Turyści zaczęli tu przybywać już na początku XIX w. i do tej pory miasto jest bardzo popularne wśród przyjezdnych. Położone na płaskowyżu u podnóża masywu Lovćen, jest interesujące ze względu na liczne zabytki zarówno świeckie, jak i sakralne.


Monastyr Ostrog

--------------------------------------------------

częściowo wykuty w skałach klasztor, równocześnie największa prawosławna świątynia na Bałkanach. Założona w XVII w. przez św. Bazylego Ostrogskiego. Obok świątyni, w skałach, znajdują się uważane za cudotwórcze krzewy winorośli oraz źródło, które wg tradycji pojawiły się po śmierci założyciela.


Jezioro Szkoderskie

--------------------------------------------------

największe jezioro na Bałkanach, położone na granicy Albanii i Czarnogóry; ma charakter krasowy, znajduje się w dolinie położonej 7 km od brzegu morza. Na jeziorze znajduje się ok. 50 wysepek z zabytkowymi monasterami. Jest to jedno z niewielu w Europie miejsc występowania pelikanów. Wody wypływające z Jeziora Szkoderskiego tworzą rzekę Bojanę.


Park Narodowy Durmitor

--------------------------------------------------

na jego terenie rzeka Tara wyżłobiła malowniczy i najgłębszy w Europie kanion dochodzący nawet do 1300 m głębokości. Wspaniały krajobraz masywu Durmitor to nie tylko potężne góry z widocznymi fałdowaniami, ale również jaskinie oraz rozległe łąki. Na terenie parku występuje wiele endemicznych gatunków fauny i flory. W całości wpisany na listę UNESCO..


Wycieczka autokarem ▪ 9 noclegów ▪ wyżywienie HB

--------------------------------------------------
Terminy Cena za 1 os.
09.06 - 20.06.2016 x
18.06 - 29.06.2016 x
27.06 - 08.07.2016 x
29.08 - 09.09.2016 1840 zł
07.09 - 18.09.2016 1740 zł
16.09 - 27.09.2016 1690 zł
Pobyt w pokoju 1-os + 600 zł

Tagi

--------------------------------------------------

▪ wycieczka po Czarnogórze 2016 • tanie zwiedzanie Czarnogóry • Montenegro Tour • tanie wycieczki

▪ oferta również na Kocham-Wakacje.pl: Czarnogóra wycieczka autokarowa

Strona w rozbudowie! Strona w rozbudowie!