"Magiczna Czarnogóra"
wycieczka pobytowo-objazdowa 2017


Czy ktoś z nas choć raz nie marzył o połączeniu beztroskiego wypoczynku nad lazurowym morzem ze zwiedzaniem najciekawszych zakątków jeszcze nie odkrytej Czarnogóry?
Marzenia te mogą się ziścić w czasie wycieczki po „Magicznej Czarnogórze".

Naturalne piękno śródziemnomorskiej przyrody połączone z zabytkową architekturą, otwartością i uśmiechem mieszkańców, tworzy magiczną atmosferę i sprawia, że Czarnogóra jest idealnym miejscem zarówno do wypoczynku, jak i zwiedzania. Słoneczne wybrzeże współgra z zielonymi górskimi zboczami, a piaszczyste i żwirowe plaże obmywane lazurowymi wodami Morza Adriatyckiego przeplatają się z zabytkowymi miastami i rybackimi wioskami.

W głębi lądu znajdują się liczne jeziora i głębokie kaniony rzek przecinające wysokie pasma Gór Dynarskich. Najatrakcyjniejsze obszary zostały objęte ochroną w postaci licznych rezerwatów i parków narodowych.


Budwa

--------------------------------------------------

najbardziej rozpoznawalne i turystyczne miasto na czarnogórskim wybrzeżu, bardzo atrakcyjne wizualnie, podobnie jak okolica nad którą góruje imponujący klif. Budwę można ją opisać jako średniowieczne miasto z licznymi zabytkami szczelnie otoczonymi murami obronnymi wraz z cytadelą od strony morza. Budwa jest najstarszym zurbanizowanym miejscem na wybrzeżu Adriatyckim. 5 km od starówki znajduje się popularny kurort wypoczynkowy Rafailovici, cechujący się naturalnym wybrzeżem, a piaszczysta plaża Becici swego czasu uznana była za najładniejszą naturalną plażę w Europie.


Zatoka Kotorska (Boka Kotorska)

--------------------------------------------------

największa adriatycka zatoka głęboko wcinająca się w głąb masywu górskiego, tworząc jedno z najbardziej malowniczych i czarującuch miejsc w basenie Morza Śródziemnego. Nazwa "boka" pochodzi z włoskiego słowa bocca oznaczającego usta, bowiem z lotu ptaka zatoka przypomina usta. Brzegi zatoki są porosłe bujną śródziemnomorską roślinnością.
O unikalności tego miejsca świadczy fakt, że zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO: otoczona jest z trzech stron zielonymi górami, które stromo schodzą wprost do Adriatyku, jest jedynym „fiordem” na południu Europy i należy do najpiękniejszych zatok na świecie. Dopełnieniem malowniczej scenerii jest położone na zboczu średniowieczne miasteczko Kotor, w którym plątanina kamiennych uliczek i placów stwarza niepowtarzalny, średniowieczny klimat


Cetinje

--------------------------------------------------

do I wojny światowej było stolicą Czarnogóry. Turyści zaczęli tu przybywać już na początku XIX w. i do tej pory miasto jest bardzo popularne wśród przyjezdnych. Położone na płaskowyżu u podnóża masywu Lovćen, jest interesujące ze względu na liczne zabytki zarówno świeckie, jak i sakralne.


Monastyr Ostrog

--------------------------------------------------

częściowo wykuty w skałach klasztor, równocześnie największa prawosławna świątynia na Bałkanach. Założona w XVII w. przez św. Bazylego Ostrogskiego. Obok świątyni, w skałach, znajdują się uważane za cudotwórcze krzewy winorośli oraz źródło, które wg tradycji pojawiły się po śmierci założyciela.


Jezioro Szkoderskie

--------------------------------------------------

największe jezioro na Bałkanach, położone na granicy Albanii i Czarnogóry; ma charakter krasowy, znajduje się w dolinie położonej 7 km od brzegu morza. Na jeziorze znajduje się ok. 50 wysepek z zabytkowymi monasterami. Jest to jedno z niewielu w Europie miejsc występowania pelikanów. Wody wypływające z Jeziora Szkoderskiego tworzą rzekę Bojanę.


Park Narodowy Durmitor

--------------------------------------------------

na jego terenie rzeka Tara wyżłobiła malowniczy i najgłębszy w Europie kanion dochodzący nawet do 1300 m głębokości. Wspaniały krajobraz masywu Durmitor to nie tylko potężne góry z widocznymi fałdowaniami, ale również jaskinie oraz rozległe łąki. Na terenie parku występuje wiele endemicznych gatunków fauny i flory. W całości wpisany na listę UNESCO..


Rejs na Plażę Królowej (Queen Beach)

--------------------------------------------------

kilkugodzinny rejs na jedną z najwspanialszych plaż na wybrzeżu Adriatyku. Plaża niegdyś była własnością królowej, dostępna jest tylko od strony morza i wyróżnia się swoistym różowym odcieniem piasku; położona jest niedaleko plaży Miločer. Jest to doskonałe miejsce do relaksu i kąpieli w lazurowych wodach „Jadranu”. Podczas rejsu można podziwiać piękno czarnogórskiego wybrzeża z morskiej perspektywy


Wycieczka autokarem ▪ 9 noclegów ▪ wyżywienie HB

--------------------------------------------------
Terminy Cena za 1 os.
08.06 - 19.06.2017 1770 zł
17.06 - 28.06.2017 x
26.06 - 07.07.2017 x
28.08 - 08.09.2017 1890 zł
06.09 - 17.09.2017 1890 zł
15.09 - 26.09.2017 1770 zł
Pobyt w pokoju 1-os + 600 zł

Cena obejmuje:

--------------------------------------------------

▪ 9 noclegów w hotelu Korali w Sutomore
▪ 9 śniadań
▪ 9 obiadokolacji
▪ transport komfortowym autobusem
▪ opieka pilota i rezydenta
▪ wycieczki do Kanionu rzeki Tara i Parku Narodowego Durmitor, do Kotoru, do Monastyru Ostrog i Cetinie, nad Jezioro Szkoderskie oraz rejs statkiem po Zatoce Kotorskiej i na Plażę Królowej


Płatne dodatkowo:

▪ ubezpieczenie KL i NNW: 30 zł
▪ taksa klimatyczna, opłaty drogowe: 35 €
▪ Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 zł/os.


Uwagi:

▪ pokój 1-os: + 600 zł
▪ wyżywienia All Inclusive 260 zł


Opis hotelu Korali

--------------------------------------------------

▪ na: hotel Korali
▪ na Kocham-Wakacje.pl Czarnogóra All Inclusive


Tagi: Czarnogóra wycieczki objazdowe

--------------------------------------------------

▪ wycieczka po Czarnogórze 2017 • tanie zwiedzanie Czarnogóry • Montenegro Tour • tanie wycieczki objazdowe
▪ oferta również na Kocham-Wakacje.pl: Czarnogóra wycieczka autokarowa